Wyciekła specyfikacja techniczna Nexusa 5

Nexus 5 to obecnie jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów bieżącego roku, przez wielu nawet bardziej od nowych iPhonów, które jak wiemy żadną rewelacją się nie okazały. A teraz możemy bliżej poznać jego specyfikację techniczną.

Google jak dotąd oficjalne dane techniczne swego smartfona trzymało w ścisłej tajemnicy, nie chcąc zbyt wcześnie odkryć wszystkich kart, lecz w dobie internetu ciężko jest utrzymać coś w sekrecie. Tu również się nie udało i do sieci wyciekła instrukcja serwisowa, która zdradza jakie podzespoły znajdą się w nowej słuchawce opracowanej przez koncern LG.

W zasadzie instrukcja w dużej części potwierdza dane techniczne, które znamy z wcześniejszych przecieków. Dowiadujemy się z niej, że Nexus 5 otrzyma 4,95-calowy wyświetlacz działający w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,3 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej przeznaczonej na pliki użytkownika.

Smartfon zostanie wyposażony w 2300 mAh baterię, którą będzie można ładować drogą bezprzewodową, a także szereg dodatków, w postaci technologii NFC, akcelerometru, żyroskopu, kompasu, czujnika zbliżeniowego, czujnika oświetlenia oraz nacisku.

Jak już wcześniej wspominałem, tylna kamera wyposażona w 8 megapiskelowy sensor, zostanie wyposażona w technologię MEMS, zaś przednia przeznaczona do wideorozmów, zapewni obraz w rozdzielczości 1,2 Mpix.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że wspomniana instrukcja serwisowa, może być zwykłą fałszywka, ale zawarte w niej dane zgadzałyby się z informacjami, które już wiemy na temat konfiguracji Nexusa 5. Jednak oficjalną poznamy dopiero pod koniec miesiąca.

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...