Wydrukuj sobie robo-przyjaciela

Kilkadziesiąt lat temu nie było na rynku tak zaawansowanych zabawek, więc wiele dzieci musiało się ograniczyć do wymyślonych przyjaciół, którzy wszędzie im towarzyszyli. Dziś nowinki technologiczne na stałe zagościły w naszym życiu i zamiast wymyślonego przyjaciela, możemy mieć robo-przyjaciela.

Specjaliści od projektowania z firmy IRINA Flowers, pracują obecnie nad Projektem Poppy, którego celem jest zaprojektowanie humanoidalnego robota, którego można by samodzielnie wydrukować, a następnie poskładać w całość. Projekt jest open source, a więc zostawia dużą swobodę w kwestii kreatywności oraz personalizacji budowanych maszyn.

Poppy to mały robocik, którego twarzą jest ekran LCD, oczami dwie kamery, a jego wzrost odpowiada mniej więcej wzrostowi dziecka. Użytkownik będzie mógł samodzielnie wyprodukować na drukarce 3D jego obudowę, lub po prostu ją zakupić w pobliskim sklepie z elektroniką, a następnie zaprogramować zgodnie z własnymi preferencjami.

Robot nie jest jeszcze w stanie w stanie samodzielnie chodzić, ale inżynierowie pracują nad poprawieniem tego elementu, tak by w przyszłości mógł towarzyszyć dziecku.

Niestety musi to być dziecko z bogatymi rodzicami, ponieważ każdy egzemplarz Poppy będzie kosztował około 11,000 dolarów. Więcej informacji na temat tego projektu znajdziecie na jego oficjalnej stronie.

Źródło: Poppy-project.org

You may also like...