Wypożyczanie gier w Google Play Store

Z grami jest często tak, że po zakupie okazują się nie spełniać naszych oczekiwań. Google wychodzi więc naprzeciw użytkownikom smartfonów, oszczędzając im nerwów oraz wydatków i wprowadza opcję wypożyczania gier mobilnych, celem ich przetestowania.

Opcja streamingu gier dostępnych w Google Play Store została wprawdzie uruchomiona mniej więcej rok temu, jednakże dotychczas jej dostępność była mocno ograniczona, gdyż sprowadzała się jedynie do kilku tytułów.Teraz się to jednak zmieniło i w tym tygodniu Google udostępnił tę opcję dla wszystkich gier, choć oczywiście to, czy dany tytuł będziemy mogli wypróbować, zależy wyłącznie od jego twórców.

Straming w Play Store jest czymś w rodzaju wersji demonstracyjnej, która pozwala ocenić tytuł przed zakupem. Większość gier nie posiada dema, więc opcja umożliwia wypożyczenie pełnej wersji i wypróbowanie jej przez okres 10 minut. Oczywiście nie musimy jej pobierać do pamięci naszego smartfona, co w przypadku osób z ograniczonym pakietem internetowym, byłoby problematyczne. Gra jest bowiem strumieniowana, więc nie zużywa aż tak dużo danych.

Opcja nie działa jeszcze w pełni poprawnie i czasem potrafi się wieszać, ale jest to krok w dobrym kierunku. Być może uda się w ten sposób wyeliminować również klony popularnych gier służące wyłudzaniu pieniędzy.

Źródło: Androidpolice.comYou may also like...