Wyświetlacz Huawei Mate 30 Pro zapewni większą płynność obrazu

Z najnowszych doniesień wynika, że ekran Huawei Mate 30 Pro będzie miał 90 Hz częstotliwość odświeżania. Zapewni to większą płynność wyświetlanego obrazu.

Producenci smartfonów zaczynają powoli wprowadzać do swych urządzeń kolejną funkcję, jaką jest większa częstotliwość obrazu. Początkowo stosowano ją głównie w modelach gamingowych. Ale z czasem zaczęła trafiać także do zwykłych telefonów, poprawiając płynność obrazu.

Wyższą częstotliwość odświeżania posiada m.in., OnePlus 7 Pro, który w teorii ma 90 Hz. Ostatnio jednak okazało się, że jest to głównie zabieg marketingowy. Odkryto bowiem, że ta wartość nie jest dostępna stale i przez większość użytkowania telefonu użytkownik ma do dyspozycji jedynie 60 Hz.

90 Hz ekran zapewni większą płynność obrazu

Najnowsze przecieki sugerują nam jednak, że 90 Hz odświeżanie ekranu będzie miał również flagowy Huawei Mate 30 Pro. Topowy model firmy Huawei zaoferuje użytkownikom 6,71-calowy wyświetlacz AMOLED,, który według chińskich źródeł, będzie miał taką właśnie częstotliwość odświeżenia.

W sieci pojawiły się także najnowsze rendery wspomnianego smartfona, na których możemy zobaczyć jak będzie wyglądał. Grafiki prezentują zakrzywione krawędzie obudowy, a także niewielki otwór w lewym górnym rogu ekranu, w którym znajduje się podwójna przednia kamera.

Z kolei na pleckach możemy zauważyć poczwórną kamerę tylną, zlokalizowaną na środku panelu. Rozmieszczenie wszystkich obiektywów oraz lamp LED przypomina literę V. Jeśli natomiast chodzi o parametry kamer, to wiemy, że będą oferowały 5-krotny zoom optyczny oraz 50-krotny cyfrowy. W przypadku drugiego musimy rzecz jasna liczyć się ze znacznym pogorszeniem jakości obrazu, gdy będziemy korzystać z większych jego przybliżeń. Grafiki pokazują również trzy wersje kolorystyczne sprzętu, ale nie mamy na razie pewności, że są to oficjalne kolory.

Huawei Mate 30 Pro zadebiutuje już jesienią

Wiemy natomiast, że Huawei Mate 30 Pro dostanie procesor Kirin 985 oraz modem 5G Balong 5000. Z przecieków wynika również, że smartfon posiadać będzie czytnik odcisków umieszczony pod wyświetlaczem oraz baterię 4200 mAh. Akumulator będzie współpracował z 55 W systemem szybkiego ładowania.

Premiera nowego flagowca odbędzie się dopiero w październiku i wówczas poznamy wszystkie jego szczegóły techniczne.

Huawei Mate 30 Pro

Źródło: Ithome.com

You may also like...