Wzornictwo iPhone’a 6 skopiowane od Chińczyków?

Zwykle to Apple oskarża inne firmy o kradzież wzornictwa swych produktów, ale wygląda na to, że samo również nie stroni przed takim działaniem. Chińczycy oskarżają amerykańską firmę o skopiowanie wzornictwa ich smartfona, wykorzystaną następnie w iPhonie 6.

Apple szczyci się wzornictwem swych smartfonów, które jest nowoczesne i eleganckie, ale być może niekoniecznie zostało opracowane przez jej projektantów, lecz mogło zostać skopiowane z innego produktu.Tak przynajmniej twierdzi jedna z chińskich firm sprzedająca smartfony pod marką 100+, która uważa, że firma z Cupertino skopiowała wzornictwo ich modelu 100C. Przedsiębiorstwo już złożyło odpowiednią skargę w Pekińskim Biurze Ochrony Własności Intelektualnej, domagając się wydania zakazu sprzedaży iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus w Pekinie. Firma twierdzi, że mogłoby to wprowadzać w błąd klientów i zaszkodzić sprzedaży jej produktów, co brzmi dość zabawnie.

Apple oczywiście nie zamierza zaprzestawać sprzedaży swych produktów w Chinach, ale firma doskonale wie, że stąpa po cienkim lodzie i wcale nie oznacza to, że taka decyzja nie zostanie wkrótce wprowadzona. Jakiś czas temu w Chinach bez żadnego wyjaśnienia zablokowano bowiem dostęp do iTunes Movies oraz iBook Store, gdyż szkodziły chińskim usługom, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować i te żądanie lokalnej firmy.

Szefostwo Apple doskonale wie, że nie może podskakiwać Chińczykom, ponieważ Chiny to drugi po Stanach Zjednoczonych rynek dla jej produktów odpowiadający za ponad 30% całej sprzedaży, więc zamknięcie go oznaczałoby katastrofę. Szczególnie teraz, gdy sprzedaż iPhone’ów coraz bardziej spada.

Źródło: Bjcb.morningpost.com.cnYou may also like...