Xbox 720 z asystentem podobnym do Siri?

Miliony graczy na całym świecie, z niecierpliwością oczekują na oficjalną zapowiedź Xboxa 720, zastanawiając się ile z plotek, które słyszeli do tej pory, okaże się prawdziwe.

Kolejną interesującą informacją dotyczącą nowej konsoli Microsoftu, są doniesienia sugerujące, iż zostanie ona wyposażona w technologię rozpoznawania głosu. W ten sposób można będzie włączyć sprzęt wydając głosową komendę, sterować głosem jego funkcjami, a także korzystać z rozwiązań przekładających głos na tekst.

To nie koniec nowinek technologicznych, które znajdą się w Xboxie 720. Ponoć konsola otrzymać ma funkcjonalność zbliżoną do Siri, która będzie działać za pośrednictwem Kinecta. Na przykład, jeśli użytkownik wypowie kwestię “w co grają moi znajomi”, wówczas otworzy się lista przyjaciół, pokazując co w danej chwili robią.

Wygląda na to, że zarówno Sony, jak i Microsoft, swój nowy sprzęt zamierzają napakować tak wielką ilością nowinek technicznych, że Wii U będzie przy nich wyglądało jak sprzęt dla jaskiniowców.

Źródło: Theverge.com

You may also like...