Jailbreak iOS 6.1 coraz popularniejszy

Kilka dni temu grupa EvasiOn udostępniła narzędzia pozwalające wykonać jailbreak na systemie iOS 6.1 w wersji unthethered. W ciągu zaledwie czterech dni, wykonano go na ponad siedmiu milionach urządzeń.

Apple na pewno nie pała miłością do programistów zdejmujących zabezpieczenia z urządzeń na systemie iOS, ale na razie nic im nie może zrobić, biernie przyglądając się jak oferują jailbreak dla kolejnych wersji systemu operacyjnego.

Kilka dni temu wykonano jailbreak iOS 6.1 i to w wersji unthethered, czyli na stałe. Jak można się było domyślać, nowa opcja cieszy się gigantycznym zainteresowaniem ze strony użytkowników sprzętu Apple. Ze statystyk grupy EvasiOn wynika, że w ciągu zaledwie czterech dni, przeprowadzono ponad 7 milionów operacji zdejmowania zabezpieczeń.

Ściślej mówiąc było to 5,15 miliona iPhone’ów, 1,35 miliona iPadów, oraz ponad 400,000 iPodów Touch. Teraz te wyniki są już zapewne mocno nieaktualne, bo każdego dnia kolejne osoby wykonują jailbreak, co potwierdzają m.in. twórcy Cydii, którzy rejestrują coraz większy ruch na serwerach.

Najwyraźniej wyposzczeni konsumenci rzucili się na tę możliwość jak sępy. Nie ma się czemu dziwić, w końcu użytkownicy iPhone’a 5 musieli czekać na zdjęcie zabezpieczeń aż 136 dni. Dla porównania jailbreak iPhone’a 3GS zabrał tylko 14 dni, 38 dni zdejmowano zabezpieczenia z iPhone’a 4, zaś 98 z iPhone’a 4S.

Źródło: Forbes.com

You may also like...