Xbox Series X zadebiutuje już 10 listopada. Znamy oficjalną cenę
Microsoft potwierdził dziś, że najnowsza konsola Xbox Series X pojawi się w sprzedaży 10 listopada. Sprzęt kosztujący w UK 449 funtów, będzie można zakupić w przedsprzedaży już od 22 września.
Fani gier wideo już niebawem doczekają się nowych konsol od Sony i Microsoftu, na które czekali parę dobrych lat. Wiemy już kiedy do sprzedaży trafi sprzęt amerykańskiej firmy. Koncern właśnie potwierdził, że Xbox Series X oraz będzie dostępny od 10 listopada w cenie 499 dolarów. Natomiast od 22 września można składać zamówienia przedsprzedażowe na obie konsole, w tym także na Xbox Series S.
Xbox Series X będzie kosztował 449 funtów
Nowy sprzęt będzie oferowany w ramach programu Xbox All Access. Jest swego rodzaju sprzedaż ratalna, która dzieli koszty konsoli oraz usług Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Live, na 24 miesięczne raty. Każdy kto skorzysta ze wspomnianego programu i zakupi Xbox Series X, będzie co miesiąc płacił 28,99 funtów. Jeżeli natomiast zdecyduje się nabyć tańszy model Xbox Series S, wówczas zapłaci 20,99 funtów.
Przy okazji poznaliśmy również kilka szczegółów konsoli Xbox Series S. Nie są to wprawdzie informacje oficjalne, lecz pochodzące od jednego ze źródeł przecieków. Według niego sprzęt będzie o około 60 procent mniejszy od Series X i nie znajdziemy w nim napędu optycznego. Innymi słowy, konsola będzie wyłącznie wersją cyfrową, a więc gry mają być pobierane z sieci.
Tańsza wersja nowej zabawki do gier, nie będzie jednak słaba, gdyż według producenta zapewni 120 kl/s., w rozdzielczości 1440p. Ma też obsługiwać raytracing DirecX, odtwarzać filmy w 4K oraz upscalować rozdzielczość gier do pełnego 4K. Dla zapewnienia szybkiego ładowania tekstur w grach, sprzęt otrzyma również specjalnie dostosowany 512 GB dysk SSD.
To jednak może być spora wada tej konsoli. Współczesne gry potrafią zajmować nawet 100 GB, a zważywszy na fakt, że sprzęt nie posiada napędu płyt, nie jest to dobry pomysł. Użytkownicy muszą więc wybierać jakie tytuły zechcą mieć na dysku.
Technogadżet w liczbach