Planowanie podróży z Waze stało się dużo wygodniejsze

Nowa aktualizacja aplikacji Waze, znacznie ułatwia planowanie podróży. Można to obecnie zrobić na komputerze, a następnie wygodnie przenieść cały plan do smartfona.

Podróżowanie w dobie nawigacji dostępnych na smartfony stało się stosunkowo łatwe. Takie aplikacje nie tylko doprowadzą nas do celu jak po sznurku, ale też umożliwiają planowanie podróży. Na przykład Google Maps pozwala całą podróż spokojnie zaplanować na komputerze, a następnie kilkoma kliknięciami przenieść ją do smartfona.

Dotychczas takiej opcji nie oferowała swym użytkownikom aplikacja Waze, ale zmieniła to najnowsza aplikacja. Udostępniona właśnie poprawka wprowadziła funkcję, która łączy ze sobą platformy stacjonarne oraz mobilne. Użytkownik może więc zaplanować trasę dzięki webowej funkcji Live Map, a następnie przesłać ją na urządzenie z Androidem lub iOS. Funkcja generuje bowiem odpowiedni kod QR, który następnie można odczytać w aplikacji mobilnej.

Nowa opcja nie ogranicza się jednak tylko do prostego przesłania kierunku. Użytkownik może też ustalić punkt startowy i docelowy, a także określić czas przybycia. Waze wówczas zsynchronizuje te informacje z aplikacją mobilną. Nie musimy też za każdym razem gdy planujemy podróż, wpisywać domowego adresu. Aplikacja pozwala nam podejrzeć ulubione lokalizacje, a następnie wybrać jedną z nich jako punkt startowy lub docelowy.

Narzędzie dodatkowo poinformuje w czasie rzeczywistym o warunkach panujących na drodze. Jeśli więc na trasie zdarzy się wypadek lub odbywają się roboty drogowe, otrzymamy odpowiednie powiadomienie.

Z nowej opcji mogą już korzystać użytkownicy sprzętu z platformą Android oraz iOS.

Waze

Źródło

You may also like...