Xiaomi 13 jednym z pierwszych smartfonów z procesorem Snapdragon 8 Gen 2

Według przecieków najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 2 zadebiutuje we flagowym smartfonie Xiaomi 13. Będzie to jeden z dwóch nowych modeli z tym procesorem.

Qualcomm wciąż pracuje nad nowymi procesorami do smartfonów. Całkiem niedawno firma zaprezentowała układ Snapdragon 8+ Gen 1, będący nieco podrasowaną wersją 8 Gen 1, a teraz szykuje jego następcę.

Jeśli wierzyć najnowszym przeciekom, to procesor pojawi się jeszcze w tym roku w co najmniej dwóch nowych modelach smartfonów. Według chińskiego źródła jednym z pierwszych telefonów posiadających ten układ będzie Xiaomi 13.

Jednostka zostanie wyprodukowana w nowoczesnej technologii TSMC 4 nm i będzie miała konfigurację rdzeni 1+2+2+3. Złożą się na nią rdzeń Cortex X3, dwa Cortex-A720, dwa Cortex-A710 oraz trzy Cortex-A510. Snapdragon 8 Gen 2 będzie miał podobno jeden rdzeń generacji Makalu. Kolejny klaster będzie z dwoma rdzeniami generacji Makalu, a następnie dwa rdzenie Matterhorn i trzy rdzenie Klein R1. Obsługą grafiki zajmie się natomiast układ Adreno 740.

Na razie nie wiadomo czy informacje ujawnione przez chińskie źródło okażą się prawdziwe. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejne szczegóły, które rzucą nieco więcej światła na tę kwestię. Miejmy nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą nam nieco więcej informacji na temat nowego procesora. Być może też poznamy datę premiery nowego smartfona Xiaomi.

Snapdragon 8 Gen 2

Źródło

You may also like...