Tajemniczy Xiaomi Cepheus zauważony w bazie danych GeekBencha

GeekeBench pokazał wydajność najnowszego smartfona Xiaomi. Urządzenie występujące pod roboczą nazwą Cepheus, ma na pokładzie procesor Snapdragon 855.

Już wkrótce na rynku pojawią się pierwsze smartfony wykorzystujące zaprezentowany niedawno procesor Snapdragon 855. Jednym z producentów, który wykorzysta najnowszy układ Qualcommu będzie Xiaomi. Chiński koncern zamierza zastosować go w wariancie modelu Mi Mix 3 wyposażonym w modem 5G. Nie będzie to jednak jedyny smartfon tej marki, do której trafi ten procesor.

W bazie danych benchamarka GeekBench pojawił się nowy smartfon Xiaomi o roboczej nazwie Cepheus, który posiada wspomniany chip. W teście jednego rdzenia udało mu się uzyskać wynik 3524 punktów. Jak widać na poniższym wykresie, jest on znacznie gorszy od iPhone’a XS, ale za to nieco lepszy od konkurencyjnych modeli Huawei Mate 20 Pro oraz Xiaomi Mi 8. W teście wielu rdzeni wynik wyniósł 11260 punktów i jest niewiele tylko gorszy od produktu Apple. Jest natomiast zdecydowanie lepszy od sprzętu Huawei oraz Xiaomi.

Z danych benchmarka wynika, że Cepheus posiada 6 GB pamięci RAM i działa na Androidzie 9.0 Pie. Wcześniejsze informacje dostarczone przez XDA wskazują natomiast, że smartfon będzie wyposażony w 48 MP aparat, czytnik odcisków palców umieszczony pod wyświetlaczem i tryb Always on Display.

Nieoficjalnie mówi się, że pod nazwą Cepheus może ukrywać się model Xiaomi Mi 9. Być może wkrótce doczekamy się oficjalnej prezentacji nowego sprzętu i wówczas poznamy jego wszystkie szczegóły techniczne.

Cepheus

Źródło: Geekbench.com

You may also like...