Xiaomi Mi 5 w podkręconej wersji

W przeciwieństwie do pecetów, smartfony nie są urządzeniami podatnymi na overclocking. Mimo to jeden z chińskich sklepów online, sprzedaje podkręconą wersję flagowego smartfonu Xiaomi Mi 5.

Produkt nazywa się Xiaomi Mi 5 Extreme i jest standardową edycją Xiaomi Mi 5, która została znacznie podkręcona, by uzyskać dużo lepszą wydajność w porównaniu do oryginału.Model ten wyposażony jest w Snapdragona 820 1,8 GHz z jednostką graficzną Adreno 530 510 MHz oraz 3 GB pamięci RAM pracującej z częstotliwością 1333 MHz. Sklep GOME podkręcił jednak taktowanie wszystkich głównych podzespołów. Snapdragon 820 pracuje obecnie z częstotliwością 2,15 GHz, a więc o 19% wyższą niż w standardzie. Chip graficzny Adreno 530 również został przyspieszony i taktowany jest teraz zegarem 624 MHz, czyli działa o 22% szybciej. Overclocking przeprowadzono również dla pamięci LPDDR4 RAM, która działa z częstotliwością 1866 MHz, czyli o 40% większą.

Nie wiadomo dokładnie jaki przyrost osiągów uzyskano poprzez podkręcenie zegarów, ale można śmiało założyć, że Xiaomi Mi 5 Extreme jest od standardowej wersji znacznie szybszy. Pozostaje tylko pytanie o ile szybciej wyczerpie się 3000 mAh bateria, która go zasila.

Xiaomi Mi 5 Extreme dostępny jest w wersji białej, złotej, czarnej oraz purpurowej i kosztuje 298,50 dolarów. Można go kupić pod tym linkiem.

Źródło: Tuan.gome.com.cnYou may also like...