Microsoft zwiększa możliwości własnego asystenta Cortana

Najnowszy patent Microsoftu sugeruje plan wzbogacenia asystenta Cortana o wiele nowych funkcji. Ułatwią one wykonanie przez niego określonych zadań.

Gdy pojawiła się moda na cyfrowych asystentów, Microsoft również zaprezentował własnego, który nazywa się Cortana. Pomocnik stworzony przez amerykańskiego koncernu nie dorównuje jednak możliwościami rywalom w postaci Google Assistant, Siri czy Alexy. Mniejsza funkcjonalność sprawiła więc, że asystent nie jest tak popularny jak pozostałe, ale Microsoft ma plan jak to zmienić.

W ostatnich miesiącach pojawiły się informacje o kilku interesujących patentach związanych z pomocnikiem. Sugeruje się też, że gigant z Redmond chce wreszcie oddzielić go od Windowsa 10 i stworzyć zupełnie niezależną aplikację. Zwiększy to wówczas użyteczność technologii, gdyż będzie możliwe wykorzystanie jej na różnych urządzeniach.

Najnowszy patent koncernu opisuje automatyczny system szybkich powiadomień o zadaniach, dzięki któremu użytkownik będzie mógł sprawniej na nie reagować. Użytkownik będzie powiadamiany za pomocą wiadomości głosowej, o zadaniach oczekujących na jego działanie. W zależności od reakcji, podejmowane będą różne działania. Cortana będzie także ustalała priorytety konkretnych zadań, bazując na zebranych informacjach dotyczących użytkownika. W ten sposób działania asystenta będą bardziej spersonalizowane.

Wprawdzie wielu asystentów oferuje już systemy powiadomień użytkownika o zadaniach i potrafi wykonywać działania bazujące na tych przypomnieniach. Jednakże nie ma na razie systemu który nie tylko rozpoznawałby konieczność działań z różnych aplikacji, ale też umożliwiał użytkownikowi reagowanie na nie za pomocą tego samego interfejsu.

Na razie jest to tylko patent, ale jeśli Microsoft chce, by Cortana mogła rywalizować z innymi asystentami, to będzie musiał znacznie zwiększyć jej możliwości. Realizacja tego pomysłu może w tym bardzo pomóc.

Cortana

Cortana

Źródło: Pdfaiw.uspto.gov

You may also like...