Wszystkie przyszłoroczne iPhone’y będą miały modem 5G

Według analityka Ming-chi Kuo, wszystkie przyszłoroczne modele smartfonów iPhone, będą miały modem 5G. Wcześniejsze doniesienia wspominały jedynie o dwóch modelach.

W sprzedaży zaczynają pojawiać się pierwsze smartfony wyposażone w modem 5G, które pozwalają korzystać z uruchamianej właśnie sieci łączności. Apple na razie pozostaje za rywalami w tyle, gdyż jego sprzęt takie wyposażenie dostanie najwcześniej w przyszłym roku. Początkowo mówiło się, że nowy modem otrzymają dwa flagowe modele, natomiast budżetowa wersja będzie musiała zadowolić się technologią 4G LTE. Najnowsze doniesienia sugerują jednak inne podejście.

Ming-chi Kuo, analityk pracujący dla TF Securities twierdzi bowiem, że nowy modem otrzyma cała przyszłoroczna linia smartfonów Apple. Według eksperta, jest to efekt przejęcia jednego z działów Intela, zajmującego się projektowaniem modemów do urządzeń mobilnych. W zeszłym tygodniu firma z Cupertino potwierdziła tę informację ujawniając, że będzie ją to kosztowało miliard dolarów.

Przejęcie działu Intela zapewni amerykańskiemu koncernowi większą swobodę działań. Nie będzie musiał bowiem czekać aż smartfony z Androidem spowodują obniżenie ceny modenów, co pozwoli wprowadzić na rynek sprzęt szybciej, a tym samym zaoszczędzić pieniądze.

Analityk nie jest jeszcze pewny z jakiego spektrum będzie korzystało Apple, a więc czy będzie to Sub-6GHz, czy też pełne 5 G mmWave. Ten drugi system działa na krótszy dystans, ale jest lepszy do gęstej zabudowy miejskiej, zapewniając stabilność połączenia. Możliwe jednak, że firma wprowadzi do sprzedaży oddzielny modem korzystający ze spektrum Sub-6GHz

Modem 5G nie będzie jedynym interesującym wyposażeniem sprzętu Apple. Mówi się też, że wszystkie przyszłoroczne modele otrzymają ekrany OLED w rozmiarach 5,4″, 6,1″ oraz 6,7″.

modem 5G

Źródło: Macrumors.com

You may also like...