Xiaomi Mi 6: test wodoszczelności

JerryRigEverything specjalizujące się w testowaniu smartfonów, ponownie zabrało się za model Xiaomi Mi 6. Nowy test jest sprawdzianem wodoszczelności tego modelu.

JerryRigEverything to kanał na YouTube, który doskonale znany jest z testowania nowoczesnych smartfonów. Wykonywane przez nich sprawdziany nie dotyczą jednak wydajności, czy długości czasu pracy, lecz wytrzymałości. Urządzenia poddawane są więc topieniu, podpalaniu, zginaniu itp.

Tym razem kanał ponownie zajął się najnowszym Xiaomi Mi 6, opracowanym przez inżynierów koncernu, który jeszcze niedawno nazywany był mianem chińskiego Apple.

Model ten był już testowany przez Zack Nelsona, który próbował go zarysować, spalić oraz wyginać, o czym pisałem parę dni temu. Teraz jednak sprawdził w jaki sposób producent zapewnił mu ochronę przed wodą. Zrobił to oczywiście przez rozebranie całego urządzenia na czynniki pierwsze.

Test wykazał, że smartfon nie jest tak odporny na wodę jak można by oczekiwać. Wprawdzie producent uszczelnił wszelkie otwory, to nie zrobił tego w przypadku portu USB-C. A to dość duży element, przez który woda i wilgoć może dostać się do środka. Warto więc o tym pamiętać, jeśli przypadkiem zdarzy się Wam zalać ten model.

Z pełnym testem możecie zapoznać się na poniższym wideo.

Xiaomi Mi 6

Źródło: Youtube.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *