Google for Jobs ułatwi znalezienie pracy

Znalezienie dobrej pracy nie jest sprawą łatwą i wymaga często wielomiesięcznych poszukiwań. Google chce nam to ułatwić, przy pomocy nowej funkcji Google for Jobs.

Każdy kto próbował znaleźć nową prace wie, że nie jest to zadanie łatwe ani przyjemne. Pracodawcy bowiem różne wymagania, które niekoniecznie pasują do naszego wykształcenia oraz umiejętności. Z kolei ich propozycje płacowe, znacznie odbiegają od naszych oczekiwań.

Google postanowiło więc pomóc w znalezieniu pracy i wyposażyło swą wyszukiwarkę w funkcję Google for Jobs. Nowa opcja dostępna jest na razie tylko w USA i pozwala wyszukiwać ofert pracy. Odbywa się to w taki sam sposób jak szukamy przepisów kucharskich, sklepów z tanimi smartfonami itp.

Google for Jobs zostało zintegrowane z wyszukiwarką i pozwala w wygodny sposób szukać ofert, ustalając takie kryteria jak doświadczenie, czy poziom zarobków. Usługa działa we współpracy z takimi serwisami jak Monster, CareerBuilder, LinkedIn oraz Glassdoor, dostarczając dzięki temu większą liczbę wyników. Można też filtrować je pod kątem daty zamieszczenia oferty, nazwy stanowiska itp.

Google wykorzystuje technologię uczenia maszynowego, by lepiej dopasować chętnych do opisu stanowiska dostarczonego przez pracodawcę, choć trzeba pamiętać, że to nie zawsze musi działać.

Na razie Google for Jobs działa tylko w Stanach Zjednoczonych i nie wiadomo kiedy usługa pojawi się także w Europie oraz na innych rynkach.

Google for Jobs

Źródło: Blog.google

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *