Karta kredytowa z SI pomoże zarządzać finansami

Startup Enter Cred.ai wprowadza na rynek nową kartę kredytową, wyposażoną w sztuczną inteligencję. Technologia pomoże właścicielom lepiej zarządzać ich finansami.

Posiadacze kart kredytowych często narzekają, że ciężko jest kontrolować wydatki. Płacąc kartą, często nie mamy bowiem świadomości ile tak naprawdę wydajemy i dopiero wyciąg z konta może boleśnie dać do zrozumienia, że nie kontrolujemy naszych wydatków.

Rozwiązaniem tego problemu może być nowa karta kredytowa Cred, opracowana przez startup Enter Cred.ai. To co odróżnia ją od standardowej karty oferowanej przez banki, to wsparcie ze strony sztucznej inteligencji. Zastosowana w niej technologia analizuje nasze regularne wydatki. Następnie bazując na ilości pieniędzy na koncie, dokonuje prognoz dotyczących przyszłych wydatków.

Firma zapewnia, że jej algorytm nie tylko uchroni nas przed debetem na karcie i koniecznością spłacania kosztownych odsetek. Poprawi też nasze finanse, a równocześnie polepszy sytuację kredytową. Innymi słowy staniemy się dla banku bardziej wiarygodni, co pomoże gdy w przyszłości zapragniemy wziąć kredyt na jakiś większy zakup.

Nowa karta dostępna jest na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. A jeśli chcielibyście ją wypróbować, to na tej stronie znajdziecie więcej informacji na jej temat.

Cred

Źródło

You may also like...