Samsung udostępnił betę One UI 3.0 dla Galaxy S20

Samsung udostępnił deweloperską betę interfejsu One UI 3.0, dla urządzeń z rodziny Galaxy S20. Wspomniana beta bazuje na systemie Android 11.

Jak donosi XDA Developers, Samsung udostępnił deweloperską betę najnowszego interfejsu One UI 3.0, dla kolejnych urządzeń. Beta oparta na platformie Android 11, jest teraz dostępna dla Galaxy S20, S20+ oraz S20 Ultra 5G.

Oczywiście bety nie może przetestować każdy. Aby dostać się do programu deweloperskiego należy uprzednio uzyskać akceptację producenta. Wymaga to wypełnienia wniosku i poproszenia firmy o zgodę. Koncern każdy wniosek rozpatrzy indywidualnie, więc nie ma pewności, że ją uzyskamy.

Aktualnie One UI 3.0 jest w fazie poprzedzającej betę i dostępny jest tylko w USA oraz Korei Południowej. W Stanach Zjednoczonych do programu dopuszczono jedynie odblokowane urządzenia oraz sprzęt z firmowym oprogramowaniem sieci T-Mobile i Sprint. W Korei nie ma takich obostrzeń i dopuszczono wszystkie modele. Warto nadmienić, że gdy prace nad interfejsem wejdą w fazę publicznej bety, będzie go można przetestować również w Polsce. Na razie nie wiemy jednak kiedy miałoby to nastąpić.

Dodam, że tym roku program beta testów Androida 11, stał się dostępny dla serii Galaxy S20 znacznie wcześniej, co z pewnością ucieszy użytkowników. Jest to zapewne efekt krytyki ze strony klientów Samsunga, którzy nie byli zadowoleni z tego, że producent udostępnia buildy z wielotygodniowym opóźnieniem. Tym razem koncern postanowił więc znacznie przyspieszyć.

One UI 3.0

Źródło

You may also like...