Xiaomi Mi Band 6 NFC wreszcie dostępne w Europie

Xiaomi wprowadziło wreszcie na europejskie rynki swój najnowszy smartband M Band 6 NFC. W oficjalnym włoskim sklepie marki produkt kosztuje 54,99 euro.

Wiosną tego roku Xiaomi wprowadziło na europejskie rynki swój najnowszy smartband Mi Band 6. Była to jednak wersja pozbawiona modułu NFC, więc nie dało się używać jej w zastępstwie portfela i płacić za zakupy w sklepach. Teraz chińska marka oferuje na Starym Kontynencie wariant dysponujący układem NFC.

Mi Smart Band 6 NFC dzięki współpracy z operatorem kart płatniczych Mastercard, umożliwia dokonywanie płatności za zakupy. To bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż nie musimy już zabierać ze sobą portfela, mogąc wygodnie uiszczać opłaty za niewielkie sprawunki.

Smartbanda nie dostaniemy jeszcze w całej Europie, lecz jednie we Włoszech. Można ją tam kupić w oficjalnym sklepie marki, albo na Amazonie. Opaskę wyceniono na 54,99 euro. Dodam, że sprzęt można już od pewnego czasu kupić w Polsce, lecz na Starym Kontynencie nie był dostępny.

Zastanawiające jest dlaczego Xiaomi kazało europejskim klientom tak długo czekać na opaskę z NFC. Można jednak założyć, że opóźnienie miało związek ze żmudnym procesem nakłaniania banków do obsługi systemu płatności opartego na NFC. Na razie udało się tego dokonać we Włoszech co oznacza, że w pozostałych krajach europejskich opaska pojawi się nieco później.

Mi Band 6 NFC pod względem specyfikacji jest identyczna z wersją pozbawioną NFC. Sprzęt posiada 1,56″ wyświetlacz AMOLED o zaokrąglonych krawędziach oraz rozdzielczości 152 x 486 pikseli. Zmierzy poziom nasycenia krwi tlenem, a także sprawdzi głębokość snu, podnosząc jakość wypoczynku. Wyposażono ją również w monitor stresu wzbogacony o ćwiczenia oddechowe, a dodatkowo śledzi 30 rodzajów aktywności fizycznej. Może monitorować koszykówkę, boks, zumbę i wiele innych, a część z nich rozpoznaje automatycznie.

Sprzęt jest naturalnie wodoszczelny do głębokości 50 m, zaś bateria wystarcza na 14 dni użytkowania. W trybie oszczędnym ten czas wydłuża się do 19 dni, natomiast magnetyczne złącze ułatwia ładowanie. Na polskim rynku Mi Band 6 możecie zakupić w tych sklepach.

Mi Band 6 NFC

Źródło

You may also like...