Xiaomi Mi Mix 3 wytrzyma wiele lat użytkowania. Potwierdzają to niezależne testy

Chińskie testy potwierdzają, że mechanizm wysuwania kamery w modelu Xiaomi Mi Mix 3, wytrzyma użycie go 600 tys. razy. To wiele lat normalnego użytkowania.

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się kilka sliderów, czyli smartfonów, w których wysuwane są przednie kamery. W ten sposób producenci radzą sobie z powiększaniem wyświetlaczy, unikając konieczności stosowania notcha. Taka konstrukcja jest jednak dość ryzykowna, gdyż nie ma pewności jak długo taki mechanizm będzie działać bez uszkodzenia.

Tego typu rozwiązanie zastosowano też w modelu Xiaomi Mi Mix 3, więc rozważając jego zakup, z pewnością zastanawiacie się kiedy mechanizm się popsuje. Odpowiedzi na to pytanie udzielił nam chiński serwis Digital Tail, który przeprowadził niezależny test wytrzymałości tej konstrukcji. Wynika z niego, że mechanizm wytrzyma aż 600 tys. wysunięć. To dwukrotnie więcej niż deklaruje producent, który w materiałach prasowych szacuje wytrzymałość na 300 tys. wysunięć.

Smartfon umieszczono w specjalnym robocie, który nieustannie rozsuwał smartfona, natomiast sam test zarejestrowano na wideo. Osiągnięty wynik oznacza, że mechanizm wysuwania kamery powinien wystarczyć na około 7-8 lat normalnego użytkowania, a to bardzo dużo.

Biorąc pod uwagę fakt, że smartfonów używa się maksymalnie około 3-4 lat, to sam mechanizm wystarczy praktycznie na cały żywot urządzenia. Oczywiście nie można wykluczyć, że zepsuje się szybciej, gdyż czasem zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje.

Xiaomi Mi Mix 3

Źródło: Weibo.com

You may also like...