Xiaomi Mi MIX Flip może być tańszą alternatywą dla Galaxy Z Flip

Xiaomi pracuje nad kolejnym składanym smartfonem w swej ofercie. Model Mi MIX Flip może być tańszą alternatywą dla konkurencyjnego Samsunga Galaxy Z Flip.

Przez dłuższy czas jedynie Samsung oraz Royole oferowały swym klientom składane smartfony. Kilka miesięcy temu do grona producentów takiego sprzętu dołączył również koncern Xiaomi z modelem Xiaomi MI MIX Fold, który przypominał Samsunga Galaxy Z Fold 2. Teraz nowy patent ujawnił, że firma pracuje nad innym składanym urządzeniem, które może być podobne do Galaxy Z Flip.

Mi MIX Flip

Serwis LetsGoDigital twierdzi, że chiński producent opatentował składane urządzenie o zupełnie innej konstrukcji od swego pierwowzoru. Smartfon ma konstrukcję muszli i bardzo przypomina koreańskiego Galaxy Z Flip. Funkcjonalnością będzie jednak znacznie różnił się od produktu Samsunga, a dodatkowo będzie od niego tańszy.

Szkice dołączone do patentu pokazują obecność podwójnej dziury w wyświetlaczu, przeznaczonej dla kamery do selfie. Z tyłu natomiast da się zauważyć potrójny aparat umieszczony w okrągłym module. Widać na nich także port USB-C do ładowania smartfona, jak również głośniki.

Mi MIX Flip

Jest to rzecz jasna tylko patent i na razie nie ma pewności, czy Xiaomi Mi MIX Flip kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

Źródło

You may also like...