Xiaomi Mi Pad – pierwszy tablet chińskiego giganta

Chińska firma Xiaomi podbiła już rodzimy rynek smartfonów sprzedając ponad 15 milionów egzemplarzy modelu Redmi Note, bijąc tym samym na głowę iPhona, a teraz zabiera się za rynek tabletów.

Xiaomi zaprezentowało właśnie w Pekinie swój pierwszy tablet o nazwie Mi Pad. Urządzenie charakteryzuje się przyzwoitą specyfikacją techniczną oraz bardzo przystępną ceną. Za wersję z 16 GB pamięci ROM zapłacimy 240 dolarów, natomiast wariant z 64 GB pamięci, kosztować ma tylko 270 dolarów.

Jeśli chodzi o osiągi urządzenia, to w tej materii nie ma powodów do wstydu, gdyż jego sercem jest najnowszy, potężny układ Nvidii Tegra K1 SoC taktowany zegarem 2,2 GHz, który powinien wszystkim aplikacjom zapewnić maksymalną płynność działania. Procesor stworzony jest w architekturze 4+1 rdzeni oraz posiada 192 rdzenie GPU Kepler. W urządzeniu zainstalowano także 2 GB pamięci RAM, zaś pamięć użytkową można rozbudować o 128 GB korzystając z karty pamięci microSD.

Mi Pad dysponuje również dwiema kamerami: 8 Mpix z tyłu oraz 5 Mpix z przodu. Znajdziemy w nim również WiFi, Bluetooth 4.0, choć na razie nie zapowiedziano wariantów 3G i 4G, to takie na pewno również pojawią się w ofercie, choć nie od razu.

Najmocniejszym punktem tabletu jest oczywiście ekran. W tym wypadku jest to matryca o przekątnej 7.9″ (produkowana przez LG lub AUO) o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, proporcjach ekranu 4:3 oraz zagęszczeniu pikseli na poziomie 326 PPI.

Póki co nie ogłoszono jeszcze daty premiery Xiaomi Mi Pad, ale na początku czerwca rozpocznie się w Chinach program beta testów, więc zanim sprzęt trafi na światowe rynki, może jeszcze minąć kilka tygodni.

Źródło: Engadget.com

You may also like...