Xiaomi prezentuje nową elektryczną hulajnogę; jej atutem jest duży zasięg

Na oficjalnej stronie Xiaomi pojawiły się szczegóły techniczne nowej elektrycznej hulajnogi Electric Scooter 4 Pro Plus. Pojazd ma 350 W silnik i na jednym ładowaniu przejedzie dystans 60 km.

Elektryczne hulajnogi, głównie dzięki możliwości ich wypożyczenia, w ostatnich latach stały się powszechnym widokiem na ulicach miast, znacznie ułatwiając dotarcie do pracy lub szkoły. Wiele osób chciałoby mieć jednak własny sprzęt i specjalnie dla nich Xiaomi na oficjalnej stronie zaprezentowało właśnie zupełnie nowy model hulajnogi Electric Scooter 4 Pro Plus, który niebawem trafi do sprzedaży.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro ma jeszcze większy zasięg

Nowy jednoślad jest następcą modelu Electric Scooter 4 Pro, który pojawił się na europejskich rynkach w 2022 roku. Podobnie jak poprzednik, również dysponuje 350 W silnikiem. Nieco go jednak wzmocniono, gdyż obecnie jego szczytowa moc wynosi 960 W, zamiast 700 W jak w starszym modelu. Silnik oferuje trzy tryby jazdy. Umożliwia też rozpędzenie się do maksymalnej prędkości 25 km/h, która jest ograniczona europejskimi przepisami dotyczącymi tego typu pojazdów. Napęd jest przy tym na tyle mocny, że pozwala z łatwością podjeżdżać pod wzniesienia o 20% nachyleniu.

Najważniejszym elementem wyposażenia elektrycznych pojazdów jest oczywiście bateria. W tym modelu, jej zasięg został wydłużony z 55 km do 60 km. Natomiast na naładowanie z domowego gniazdka potrzeba aż dziewięć godzin, co dla niektórych użytkowników może być sporą niedogodnością. Na szczęście producent oferuje także szybką ładowarkę o wyjściowej mocy 210 W, która pozwala skrócić ten czas do zaledwie trzech godzin.

Bateria oczywiście jest w pełni bezpieczna, gdyż o jej prawidłowe działanie dba aż sześć systemów. Jej kondycję można przy tym sprawdzić w aplikacji Xiaomi Home. Warto też dodać, że pojazd dysponuje systemem KERS, służącym do odzyskiwania energii podczas hamowania. Dzięki temu można nieco wydłużyć jego zasięg.

Hulajnoga o masie 19,5 kg dysponuje także automatycznie aktywowanym oświetleniem, zaś wygodę jazdy zapewniają 10-calowe opony odporne na przebicie. Mamy także podwójne hamulce tarczowe z systemem z E-ABS oraz sterowanie wszystkimi funkcjami pojazdu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Producent na razie nie informuje kiedy Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus pojawi się w sprzedaży. Cena produktu w tej chwili również pozostaje nieznana.

Gdybyście szukali innej elektrycznej hulajnogi, to szeroki ich wybór znajdziecie na tej stronie. #reklama

Electric Scooter 4 Pro
Źródło: Xiaomi

You may also like...