Brytyjska marka zapowiada Nothing Phone 2a; zobaczymy go jeszcze w tym miesiącu

Firma Nothing potwierdza, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek nowy smartfon Nothing Phone 2a. Ma to być bezpośredni następca modelu Nothing Phone 1.

Brytyjska marka Nothing jest stosunkowo nowym graczem na rynku urządzeń mobilnych, ale już udało się jej wzbudzić spore zainteresowanie klientów udanym modelem Nothing Phone 1, który na rynku jest już obecny od kilkunastu miesięcy. Producent potwierdził właśnie, że przygotowuje jego następcę o nazwie Nothing Phone 2a, który pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Nothing Phone 2a następcą udanego modelu

Firma nie ujawniła na razie oficjalnej specyfikacji technicznej nowego produktu, lecz nieoficjalne przecieki rzucają na tę kwestię nieco światła. Źródła sugerują obecność procesora MediaTek Dimensity 7200, współpracującego z 8 lub 12 GB pamięci RAM oraz 128/256 GB pamięci użytkowej. Wspominają także o podwójnym tylnym aparacie z dwoma 50 megapikselowymi czujnikami, nagrywającymi filmy wideo w jakości 4K oraz 16 MP przednim aparacie z HDR.

Mówi się także o 6,7-calowym ekranie o OLED o rozdzielczości 1080 x 2412 pikseli. Będzie miał funkcję Always On Display, umożliwiającą wyświetlanie najważniejszych informacji na wygaszonym panelu oraz 120 Hz odświeżanie obrazu. Telefon otrzyma również baterię o pojemności 5000 mAh, zaś jego działaniem zarządzać będzie system Android 14.

Źródła sugerują także, że najnowszy smartfon, ma być oferowany na europejskich rynkach w cenie 400 euro (ok. 1720 zł). Zaś jego obudowa będzie odporna na kurz oraz zachlapanie wodą (certyfikat wodoszczelności IP54).

Nothing Phone 2a
Źródło: Nothing

Pamiętajmy jednak, że powyższe przecieki nie zostały w żaden sposób przez producenta potwierdzone. Finalna specyfikacja nowego telefonu może więc nieco się różnić. Na szczęście nie będziemy musieli zbyt długo czekać, by poznać jego wyposażenie. Oficjalna prezentacja produktu odbędzie się prawdopodobnie już podczas targów MWC 2024, które odbędą się w Barcelonie w dniach 26-29 lutego. Brytyjska marka z pewnością będzie tam miała własne stoisko.

Gdybyście nie chcieli jednak czekać na nowy model i woleli zakup Nothing Phone 2, to w atrakcyjnej cenie znajdziecie go na tej stronie. #reklama

You may also like...