Zniszczono tysiące podrabianych słuchawek AirPods; w Chinach zamknięto ich fabrykę

Chińska policja odniosła kolejny sukces w walce z podrabianiem produktów zachodnich marek. Udało im się zamknąć fabrykę, gdzie produkowano tysiące podrabianych słuchawek AirPods.

Chiny od lat postrzegane są jako lider w produkcji podróbek różnego rodzaju zachodnich towarów, od luksusowej garderoby, na elektronice użytkowej kończąc. Rząd usilnie stara się zerwać z tym wizerunkiem, likwidując firmy zajmujące się produkcją fałszywek i trzeba przyznać, że odnoszą na tym polu spore sukcesy.

Znaleziono tysiące podrabianych słuchawek AirPods

Chińskie media donoszą, że w tym tygodniu policja przeprowadziła udaną akcję wymierzoną w producentów fałszywek sprzętu Apple. Udało się zamknąć fabrykę, gdzie zarekwirowano ponad 100 tys. podrabianych słuchawek AirPods. Prócz tego zlikwidowano sześć centrów dystrybucji, w których je oferowano. Wartość podróbek oszacowano łącznie na 23,5 mln dolarów, więc jak widać była to niemała działalność przestępcza.

Policja nie tylko zniszczyła nie tylko fabrykę, w której znajdowały się aż trzy linie produkcyjne oraz zarekwirowała narzędzia do wytwarzania podróbek. Zarekwirowano również 69 tys. gotowych podróbek, które miały trafić do salonów sprzedaży, a także 45 tys. nieukończonych jeszcze egzemplarzy. Podczas akcji znaleziono również 10 tys. komponentów, które miały być wykorzystane do produkcji podróbek.. Zarekwirowano także około 50 tys. futerałów na słuchawki.

Śledczy ustalili, że podrabiany sprzęt oferowany był głównie w Chinach, aczkolwiek nie można wykluczyć, że eksportowano go również za granicę. Policja nie jest jednak pewna, czy udało się zamknąć wszystkie sklepy, w których sprzedawano fałszywki. Ich liczba sugeruje bowiem, że rozbita szajka prowadziła swoją operację na dużą skalę. Ponad 100 tys. zarekwirowanych słuchawek wskazuje, że we wspomnianej fabryce mogły ich powstawać setki tysięcy, a może nawet miliony.

Dla Apple taka działalność grup przestępczych jest dużym problemem, ponieważ producent traci z tego powodu ogromne pieniądze. Wielu klientów podczas zakupu sprzętu kieruje się jego ceną, a podróbki są zdecydowanie tańsze od oryginałów. Oczywiście ich jakość pozostawia zwykle wiele do życzenia i z pewnością nie zapewniają podobnej funkcjonalności jak prawdziwy produkt.

Gdybyście chcieli kupić oryginalne słuchawki Apple, to w dobrych cenach znajdziecie je w tym sklepie. #reklama

słuchawek AirPods
Źródło: Apple

You may also like...