Xiaomi sprzedaje inteligentne drzwi do mieszkania

Xiaomi zapowiedziało właśnie najnowsze inteligentne drzwi. Produkt nazywa się Xiaobai Wisdom Gate H1 i oferuje wiele ciekawych funkcji.

Xiaomi jest bez wątpienia jedną z najszybciej rozwijających się firm. W ciągu kilku lat przeistoczyła się z producenta smartfonów w potężny koncern technologiczny, który co chwila wprowadza na rynek nowe gadżety.

Dziś prezentowałem Wam już inteligentny materac, który samodzielnie dostosuje się do użytkownika, by zapewnić maksymalny komfort spania. Kolejnym produktem chińskiego koncernu są inteligentne drzwi się Xiaobai Wisdom Gate H1, na które właśnie rozpoczęto zbiórkę funduszy.

W tej chwili możemy je zakupić w przeliczeniu za kwotę około 2480 zł, przy czym producent gwarantuje darmowy montaż. Oczywiście mówimy tu o montażu w Chinach, gdyż w tej chwili drzwi są dostępne tylko w tym kraju.

Xiaobai Wisdom Gate H1

Drzwi wypełniono specjalnymi panelami o strukturze plastra miodu, zapewniającymi odpowiednią izolację akustyczną oraz termiczną. Wbudowano w nie również 10-calowy wyświetlacz dotykowy z matrycą IPS, który pełni funkcję wizjera pozwalającego sprawdzić kto przyszedł. Sprzężono go bowiem z kamerą wideo Full HD o 150-stopniowym kącie widzenia oraz funkcją rejestrowania obrazu w podczerwieni. Kamera ma również algorytm rozpoznawania twarzy, identyfikujący gościa oraz określający jego wiek, płeć itp.

Nowoczesne drzwi muszą być też otwierane w nowoczesny sposób. Mamy więc technologię biometryczną, pozwalającą otworzyć je za pomocą odcisku palca. Producent deklaruje, że dokładność odczytu wynosi 99,7%, więc czasem może pojawić się błąd, ale nie będą to częste sytuacje.

Xiaobai Wisdom Gate H1

Naturalnie funkcje Xiaobai Wisdom Gate H1, możemy kontrolować także za pośrednictwem firmowej aplikacji producenta. Pozwala to nie tylko zdalnie sprawdzać status zamka, ale też udostępniać tymczasowe klucze przyjaciołom i rodzinie.

Źródło

You may also like...