Xiaomi zapowiada więcej smartfonów 5G

Dyrektor Xiaomi Lei Jun potwierdził, że firma znacznie zwiększy liczbę smartfonów 5G. W przyszłym roku każdy model powyżej 255 euro, będzie posiadał odpowiedni modem.

Technologia 5G to bez wątpienia przyszłość rynku urządzeń mobilnych. Producenci smartfonów starają się więc jak najszybciej zaadaptować do niej swój sprzęt. Jedną z firm, która zamierza zaproponować swym klientom dużo smartfonów 5G, jest koncern Xiaomi.

Już kilka miesięcy temu dyrektor Lei Jun zapewnił, że plany firmy zakładają wprowadzenie na rynek co najmniej 10 nowych modeli. Podczas przemówienia w chińskim mieście Guangzhou, Jun potwierdził tę informację, a równocześnie nieco ją doprecyzował. Z jego wypowiedzi wynika, że w przyszłym roku modemy 5G będą miały wszystkie smartfony oferowane w cenie powyżej 255 euro.

Podczas China Mobile Global Partner Conference Jun zdradził również, że w przyszłym roku planuje sprzedać co najmniej 70 mln smartfonów 5G. Na ich oferta nie jest zbyt bogata. W asortymencie Xiaomi jest w tej chwili Mi Mix 5G, dostępny tylko w Chinach Mi 9 Pro 5G oraz Mi Mix Alpha. Ten ostatni jednak funkcjonuje jednak bardziej jako prototyp, gdyż według nieoficjalnych informacji powstało tylko 500 egzemplarzy.

Zwiększenie liczby urządzeń mogących korzystać z nowej sieci, z pewnością bardzo pozytywnie wpłynie na sprzedaż jej produktów. Szczególnie gdy operatorzy uruchomią już nadajniki 5G.

smartfonów 5G

Źródło

You may also like...