Xiaomi uważa ramki za przeżytek. Niezwykły koncept chińskiej firmy

Xiaomi zaprezentowało najnowszy koncept smartfona przyszłości. Urządzenie posiada wyświetlacz z krawędziami zakrzywionymi z każdej strony i nie ma żadnych portów.

Chińscy producenci smartfonów nie boją się śmiałych eksperymentów, projektując urządzenia potrafiące znacznie różnić się od standardowych telefonów. Przykładem takich niezwykłych koncepcji jest m.in., Mi MIX Alpha zaprezentowany w 2019 roku przez Xiaomi. Wygląda na to, że koncern nie porzucił pomysłu na smartfon z ekranem zakrzywionym z każdej strony, gdyż pokazał go w swym najnowszym koncepcie.

Chińska firma technologiczna zaprezentowała dziś niezwykły projekt smartfona, który spodoba się fanom nowoczesnego wzornictwa. Urządzenie posiada bowiem poczwórnie zakrzywiony wodospadowy wyświetlacz. Innymi słowy, panel rozciąga się na wszystkie cztery krawędzie obudowy, tworząc niezwykły efekt.

Producent wyjaśnia, że taka konstrukcja urządzenia to prawdziwy wyczyn, gdyż uzyskano ciasne 88-stopnikowe wygięcie ekranu na każdej krawędzi. Nie jest to bynajmniej łatwe, gdyż wymaga podgrzania szkła do 800 stopni Celsjusza oraz wysokiego ciśnienia. Potrzebne są także specjalne narzędzia do polerowania, by uzyskać ostateczny efekt. Firma twierdzi, że praktycznie przełamała technologiczne ograniczenia produkcji szkła, co wymagało tysięcy prób. Jednak udało się tego dokonać.

Xiaomi

Naturalnie to, że ekran wygina się na każdą krawędź oznacza, że nie ma miejsca na jakiekolwiek przyciski czy też porty rozszerzeń. Ładowanie odbywałby się więc wyłącznie bezprzewodowo, podobnie jak transfer danych do komputera. Nie wiadomo natomiast jak włączałoby się ten niezwykły telefon.

Xiaomi twierdzi jednak, że opracowano 46 opatentowanych technologii, które pozwolą to zastąpić. Jest to m.in., nowa technologia akustyczna w postaci elastycznego filmu wbudowanego w ekran, trzecia generacja kamery zintegrowanej z ekranem itp. Oczywiście część wspomnianych technologii widzieliśmy już wcześniej w innych urządzeniach. Jednak nigdy wcześniej nie wykorzystano ich w jednym urządzeniu.

Musimy jednak pamiętać, że na razie jest to tylko koncept, więc taki smartfon z pewnością szybko nie pojawi się na sklepowych półkach. Możliwe jednak, że prędzej czy później firma zdecyduje się na seryjną produkcję takiego urządzenia.

Źródło

You may also like...