Xiaomi wprowadza na rynek nowy model krótkofalówki

Xiaomi wprowadziło do sprzedaży tańszą wersją popularnej krótkofalówki. Mi Walkie Talkie Lite dostępny jest na chińskim rynku w przeliczeniu za 67 zł.

Kilkanaście lat temu, gdy nie było jeszcze smartfonów z nielimitowanymi połączeniami, wśród młodzieży popularną formą komunikacji były krótkofalówki. Mimo upływu lat ten gadżet wcale nie zniknął z rynku. Xiaomi wciąż je produkuje, oferując coraz nowsze modele tego sprzętu.

Chiński koncern produkuje takie gadżety od 2017 roku. I właśnie wprowadził do sprzedaży tańszy wariant trzeciej generacji walkie-talkie, który nazywa się Mi Walkie Talkie Lite. Sprzedaje go na swej platformie Youpin w przeliczeniu za 67 zł.

Urządzenie posiada 3 W nadajnik wyposażony w 16 kanałów, a jego zasięg na otwartej przestrzeni wynosi od 1 do 5 km, natomiast w gęstej zabudowie miejskiej jest to 1-3 km. Sprzęt waży tylko 163 gramy, a więc jest bardzo wygodny w użyciu, zaś jego obudowa jest odporna na zarysowania. Wyposażono go także w 40 mm średnicy głośnik, zapewniający lepszą słyszalność rozmówcy nawet w głośnym otoczeniu. Natomiast 2000 mAh bateria zapewnia do 10 godzin rozmów lub do 5 dni pracy w trybie czuwania.

Mi Walkie Talkie Lite można oczywiście sparować z firmową aplikacją MIJIA. Pozwala nam wybrać częstotliwość, uzyskać informacje o częstotliwości zapasowej oraz włączyć połączenia bez konieczności wciskania przycisku.

Gadżet można dostać na platformie Xiaomi Youpin.

krótkofalówki

Źródło

You may also like...