Xperia XZ Premium w benchmarku GeekBench

Najnowszy model smartfona japońskiego koncernu Sony, znalazł się w bazie benchmarka GeekBench. Xperia XZ Premium na papierze osiągnęła przyzwoity wynik, choć nieco słabszy od Galaxy S8.

Za kilka tygodni sieci handlowe oraz operatorzy zaczną sprzedawać najnowszy model flagowca japońskiej firmy Sony. Jeśli więc ktoś planuje zakupić Xperię XZ Premium, to z pewnością chciałby wiedzieć jak prezentuje się wydajność tego smartfonu na tle innych modeli.

Benchmark GeekBench rzucił nam nieco światła na tę kwestię, testując ten model i umieszczając wynik w swej bazie danych. Testom poddany został egzemplarz wyposażony w 4 GB pamięci RAM, a także jedną z najnowszych wersji systemu, mianowicie Androida 7.1.1.

W teście jednego rdzenia Sony Xperia XZ Premium uzyskała wynik 1943 punktów, natomiast sprawdzian wielu rdzeni przyniósł wynik 5824 punktów. Dla porównania wprowadzony kilka tygodni temu do sprzedaży Samsung Galaxy S8, uzyskał w tym samym benchmarku odpowiednio 1915 oraz 6106 punktów.

Niższy wynik może być nieco zaskakujący zważywszy na fakt, że Xperia XZ Premium posiada również Snapdragona 835. Jest to taki sam procesor jaki znajduje się w Galaxy S8. Można więc sądzić, że Sony nieco obniżyło częstotliwość jego taktowania, by wydłużyć czas pracy telefonu. To jednak tylko spekulacje i czy tak było faktycznie, przekonamy się, gdy pojawią się pierwsze recenzje tego sprzętu.

Sony Xperia XZ Premium na niemieckim rynku pojawi się już 1 czerwca i będzie kosztować 749 euro.

Xperia XZ Premium

Xperia XZ Premium

Źródło: Primatelabs.com

You may also like...