Problemy z Androidem 10 w modelach Xperia XZ2 i XZ3

Sony wstrzymało aktualizację do Androida 10 dla modeli Xperia XZ2 i XZ3. Powodem są problemy techniczne sprawiane przez nowe oprogramowanie.

Sony nie jest najszybsze jeśli chodzi o dostarczanie aktualizacji systemowych dla swych smartfonów. W zeszłym roku producent zapowiedział jednak, że osiem jego urządzeń dostanie Androida 10 i stara się tę obietnicę zrealizować.

Nie do końca to się jednak udało, bo wprawdzie początek był dobry, to okazało się, że aktualizacja nie jest należycie przetestowana. W zeszłym miesiącu japoński koncern udostępnił nowy system dla modeli Xperia XZ2 i XZ3, lecz szybko musiał wstrzymać dystrybucję aktualizacji. Zawiera bowiem błędy, które czynią sprzęt praktycznie bezużytecznym.

Problemy są bez wątpienia znaczące, gdyż dotyczą m.in., czytnika odcisków palca, który działa niezwykle wolno. Biorąc pod uwagę fakt, że służy do odblokowania telefonu za każdym razem gdy chcemy z niego skorzystać, wada niewątpliwie bardzo irytuje użytkowników. A to nie koniec problemów. Aplikacje potrafią bowiem losowo się zamykać, zaś określone ustawienia resetują się bez zgody i wiedzy użytkownika. Wady dotyczą też interfejsu, powodując znikanie ikon. Pojawiają się też duże opóźnienia powiadomień, zaś bateria wyczerpuje się nadzwyczaj szybko.

Sony musiało więc wstrzymać aktualizację, by nie sprawiała problemów kolejnym użytkownikom, lecz wiele osób już ją zainstalowało. I są mocno zdenerwowani z powodu zachowania ich sprzętu tym bardziej że, że na razie nie wiadomo jak rozwiązać problemy. Początkowo sądzono, że pomocny może być fabryczny reset, lecz okazało się, że jest to tylko chwilowe rozwiązanie. Po kilku dniach sprzęt znowu zaczyna wariować. Jedynym sposobem jest powrót do Androida 9, ale to z kolei nie jest łatwym procesem.

Japoński koncern będzie więc musiał mocno się nagłowić, by rozwiązać sprawę.

Xperia XZ2

Źródło

You may also like...