xScreen zmieni naszego Xboxa w konsolę przenośną

xScreen to najnowszy gadżet to konsoli Xbox Series X, który zakończy rodzinne walki o dostęp do telewizora. Zmienia ją bowiem w swego rodzaju sprzęt przenośny.

W dużej rodzinie z jednym telewizorem, bardzo często toczą się bitwy o dostęp do swego sprzętu. Głowa rodziny chce bowiem w tym samym czasie obejrzeć wiadomości, matka ulubiony serial, zaś dzieci pragną przetestować nową grę na konsoli. Oczywiście problem ten może rozwiązać zakup nowego telewizora, ale znacznie ciekawszą alternatywą jest gadżet o nazwie xScreen.

Na Kickstarterze pojawiło się nowe akcesorium, które zmienia konsolę Xbox Series X w swego rodzaju sprzęt przenośny. Oczywiście nie chodzi tu o całkowite przekształcenie jej w handhelda. Nie ma więc co marzyć o graniu np., w autobusie podczas drogi do pracy, o ile nie chodzimy z akumulatorem w plecaku. Urządzenie sprawia jednak, że sprzęt Microsoftu staje się całkowicie niezależny od telewizora. Dzięki temu można się nim bawić w dowolnym miejscu, które ma dostęp do sieci elektrycznej.

xScreen

xScreen jest bowiem zewnętrznym ekranem podłączanym do konsoli za pośrednictwem portów HDMI oraz USB. Pierwszy z nich służy do wyświetlania obrazu, natomiast drugi zapewnia wyświetlaczowi zasilanie.

Sam wyświetlacz nie jest specjalnie duży. Ale to dlatego, że dopasowano go rozmiarem do obudowy konsoli, aby po zamknięciu nie wystawał poza krawędź. Zastosowany panel ma więc 11,6″ i rozdzielczość Full HD, a także 60 Hz odświeżanie obrazu.

xScreen

Na razie konstruktorzy tego gadżetu prowadzą na Kickstarterze zbiórkę funduszy na rozpoczęcie produkcji i mają już niemal 290 tys. zł. Gdy urządzenie trafi na sklepowe półki będzie kosztowało 250 dolarów, ale teraz można go zamówić w specjalnej cenie 189 dolarów.

Źródło

You may also like...