Yahoo stworzyło nietypowy budzik. Zamiast sygnału dźwiękowego czyta wiadomości

Yahoo pochwaliło się nowym budzikiem dla użytkowników smartfonów. Jest nietypowy w kwestii funkcjonalności, gdyż zwleka nas rano z łóżka czytając wiadomości.

Wiele osób nie może się obyć bez budzika, bez którego rano nie będzie w stanie o czasie wybrać się do pracy lub szkoły. Budziki bywają bardzo różne i w różny sposób potrafią podnosić nas z łóżka. Najbardziej powszechną metodą jest jednak odpowiedni dźwięk lub ulubiona stacja radiowa, włączana o określonej porze.

Yahoo postanowiło jednak skorzystać z zupełnie innego pomysłu i opracowało dla urządzeń mobilnych bardzo nietypową wersję budzika. Aplikacja nie stosuje bowiem przenikliwego dźwięku, ani też nie aktywuje stacji radiowej. Budzik opracowany przez programistów amerykańskiego portalu, czyta natomiast najnowsze wiadomości. Jest to niewątpliwie bardzo przydatna funkcja dla osób, które chcą być na bieżąco z wydarzeniami w kraju oraz na świecie.

Jak można się domyśleć, wiadomości pochodzą z głównie amerykańskiego portalu. Ściślej mówiąc, ich źródłem są takie serwisy jak Yahoo News, Finance, Sports oraz Entertainment. Można też wybrać informacje z dziennika Huffington Post oraz serwrsu Engadget. Niewykluczone, że oferta źródeł informacji z czasem zostanie zwiększona, ale na razie to tylko spekulacje.

Aplikacja wciąż poddawana jest testom i na chwilę obecną dostępna jest tylko pod Androida. Jeśli chcielibyście osobiście sprawdzić oferowane przez nią opcje, to zapraszam do Google Play Store.

Yahoo

Źródło: Play.google.com

You may also like...