YouTube dopasuje się do rozmiaru ekranu smartfona

YouTube zapowiada kilka zmian w mobilnej aplikacji. Jedna z nich będzie dynamicznie dopasowywać rozmiar okna do ekranu naszego smartfona.

Filmy wrzucane na portal YouTube, nagrywane są bardzo różnymi urządzeniami. Są to aparaty fotograficzne, cyfrowe kamery wideo, czy też smartfony, przy czym niektórzy robią to pionowo, inni poziomo.

Sprawia to, że stworzone treści mają różne formaty obrazu i w zależności od tego na czym się je ogląda, czasem ciężko je dopasować do rozmiaru wyświetlacza. Przedstawiciele portalu zapewnili jednak, że wkrótce się tym zajmą.

Jego dyrektor generalny Susan Wojcicki, obiecała na oficjalnym blogu, że już wkrótce w mobilnej aplikacji portalu wprowadzone zostaną zmiany, które ułatwią oglądanie. Wspomniane zmiany umożliwią dynamiczne dopasowanie rozmiaru okna, do wielkości wyświetlacza w posiadanym przez nas urządzeniu.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że z YouTube korzysta miesięcznie 1,5 mld zalogowanych użytkowników. Mówimy tu oczywiście tylko o osobach posiadających tam konta. Liczba wszystkich użytkowników jest zapewne znacznie większa.

YouTube

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...