Huawei Mate 10 z bezramkowym wyświetlaczem

Najnowsze doniesienia z Chin sugerują, że Huawei Mate 10 dostanie wyświetlacz pozbawiony ramki. Będzie też mieć procesor Kirin 970.

Chiński koncern Huawei jest na razie bardzo oszczędny w kwestii szczegółów technicznych dotyczących najnowszego flagowca Huawei Mate 10. Przecieki z Chin ujawniają nam jednak kilka informacji na jego temat.

Według najnowszych doniesień, smartfon dostanie bezramkowy wyświetlacz. Jest to obecnie popularny trend na rynku urządzeń mobilnych i takie ekrany stosuje się przede wszystkim w modelach flagowych. Wkrótce jednak można się ich spodziewać również w sprzęcie z niższej półki.

Rozmiar ekranu nie jest na razie znany, ale skoro jest to model flagowy, to można spodziewać się przekątnej powyżej 5-cali.

Z innych szczegółów wynika, że smartfon dostanie procesor Huawei Kirin 970, powstający w procesie technologicznym 10 nm. Mówi się też, że czytnik odcisków palców pojawi się pod powierzchnią wyświetlacza, czyli tak jak ma być w iPhonie 8. Doniesienia wspominają też o podwójnych aparatach fotograficznych z przodu i z tyłu, a także o systemie Android 7.0 Nougat.

Powyższe informacje nie są oficjalne, więc należy do nich podchodzić z rezerwą, gdyż producent nie potwierdził jeszcze żadnych konkretów. Nie wiemy też kiedy odbędzie się oficjalna prezentacja tego modelu.

Huawei Mate 10

Źródło: Weibo.cn

You may also like...