Problemy z łącznością w nowych iPhone’ach

Wprowadzone na rynek nowe smartfony Applem, już sprawiają problemy. iPhone XS oraz XS Max mają kłopot z mocą sygnału sieci komórkowych oraz WiFi.

Pod koniec minionego tygodnia do sprzedaży weszły długo oczekiwany iPhone XS oraz jego większy brat iPhone XS Max. Płacąc około 5 tys., zł za telefon, bo mniej więcej tyle kosztuje w polskich sklepach, można by oczekiwać produktu pozbawionego wad. Tymczasem w rzeczywistości, nowy sprzęt już zaczął sprawiać problemy.

Amerykańscy klienci, którzy już kupili jeden z wymienionych smartfonów, narzekają na problemy z łącznością. Nabywcy twierdzą, że ich świeżo nabyty telefon ma bardzo słabą siłę sygnału sieci komórkowej i WiFi, zaś pobieranie plików jest zauważalnie wolniejsze od starszych modeli. Nie są to bynajmniej odosobnione przypadki. Użytkownicy zasypują zgłoszeniami nie tylko oficjalne forum Apple, ale też Reddita oraz inne media społecznościowe. Wydaje się, że problem ma zasięg ogólnokrajowy i nie ogranicza się tylko do określonego operatora.

Frustracja użytkowników jest całkowicie zrozumiała. Zwłaszcza że, iPhone XS posiada szybszy modem, który według testów zapewnia wyższą prędkość pobierania danych. Jakby tego było mało, konstruktorzy wyposażyli smartfon w całkowicie nową antenę, która biegnie w dolnej części obudowy i ma zapewnić lepszy odbiór sygnału.

Oficjalne przyczyny problemów nie są na razie znane, zaś Apple póki co nie zabrało głosu w tej sprawie. Posiadaczom nowych smartfonów pozostaje więc czekać na aktualizację systemową i mieć nadzieję, że pozwoli to naprawić wadę. Pamiętajmy jednak, że to nie pierwsze tego typu problemy ze smartfonami amerykańskiej firmy. Podobny kłopot kilka lat temu pojawił się bowiem w modelu iPhone 4. Jak pamiętamy, źle zaprojektowana antena sprawiała, że użytkownicy przypadkowo rozłączali połączenie. Steve Jobs początkowo próbował wmówić swym klientom, że nieprawidłowo trzymają telefon. Gdy jednak producentowi wytoczono kilka procesów zbiorowych, zaczęto oferować darmowe bumbery, które zapobiegały przerywaniu połączenia.

iPhone XS

Źródło: Reddit.com

You may also like...