YouTube zamknie w tym miesiącu aplikację dla graczy

Już 30 maja zakończy swą działalność aplikacja YouTube Gaming przeznaczona dla graczy. Produkt mający rywalizować z Twitchem przestał być potrzebny.

W 2015 roku, gdy Twitch dopiero zaczynał zdobywać popularność, Google postanowiło stworzyć dla niego konkurencję i przygotowało aplikację YouTube Gaming. Była to samodzielna aplikacja adresowana do graczy, oferująca wiele ciekawych funkcji ułatwiających użytkownikom streaming do sieci.

Odkąd jednak większość tychże funkcji przeniesiono do głównego portalu YouTube, gdzie powstała specjalna sekcja dla graczy, dalsze istnienie aplikacji utraciło sens. Program przez to mocno stracił na popularności, gdyż większość użytkowników zaczęła korzystać z oficjalnej aplikacji YouTube i nie potrzebowała już dodatkowego programu. To właśnie tam widzowie mogą znaleźć interesujące ich filmy, transmisje na żywo oraz inne treści związane z cyfrową rozrywką.

YouTube Gaming będzie więc działać tylko do najbliższego czwartku i potem stanie się bezużyteczne. Wówczas gracze będą korzystać wyłącznie z przeznaczonej dla nich sekcji w głównej aplikacji portalu.

YouTube Gaming

Źródło: Google.com

You may also like...