ARM zapowiada nowe generacje CPU oraz GPU do przyszłych smartfonów

Brytyjska firma ARM zapowiedziała nowe układy CPU oraz jednostki graficzne, które trafią do przyszłych modeli smartfonów. Technologie zadebiutują już w 2020 roku.

Rynek urządzeń mobilnych wciąż się rozwija, a producenci pracują nie tylko nad nowymi aparatami, ale też nad procesorami. To właśnie one są kluczowym elementem wyposażenia smartfonów i odpowiadają za wydajność działania urządzenia.

Już wkrótce czeka nas wysyp kolejnych, jeszcze mocniejszych układów, które będą zawierały najnowszą technologię ARM. Brytyjska firma zapowiedziała rdzeń CPU Cortex-A77 oraz jednostkę graficzną Mali-G77.

ARM

Cortex-A77 zapewni nie tyko większą moc obliczeniową, ale również lepsze systemy uczenia maszynowego oraz usprawnione funkcje związane z rzeczywistością mieszaną. W porównaniu do rdzenia poprzedniej generacji, będzie o 20 procent wydajniejszy, a dodatkowo znacznie wzrośnie efektywność systemów uczenia maszynowego.

Spore zmiany zaszły także w Mali-G77 GPU, które bazuje obecnie na całkowicie nowej architekturze Valhall. W porównaniu z poprzednią generacją jednostki graficznej gwarantuje o 40 procent wyższą wydajność, a także zużycie energii mniejsze o 30 procent. Wydajność w zakresie uczenia maszynowego wzrośnie natomiast aż o 60 procent. A dodatkowo jednostka ma nowy procesor Mali-D77 odpowiadający za wyświetlanie obrazu.

ARM

Cortex-A77 w pierwszych urządzeniach pojawi się już pod koniec bieżącego roku lub na początku 2020 roku i trafi do flagowych urządzeń,

Źródło: ARM.com

You may also like...