Mobilna wersja YouTube otrzymała nowe gesty sterujące odtwarzaniem

YouTube udostępniło na smartfony kolejną aktualizację, która wprowadza obsługę nowych gestów. Umożliwia wygodne przeskakiwanie pomiędzy filmami.

Obecnie znaczna część użytkowników portalu YouTube szacowanych na miliard osób, korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Szacuje się, że na smartfonach ogląda publikowane tam materiały około 70 procent wszystkich użytkowników. Firma skupia się więc na rozwijaniu aplikacji na smartfony, wzbogacając ją nieustannie o nowe funkcje podnoszące komfort usługi. Właśnie ukazała się kolejna aktualizacja, ułatwiająca oglądanie filmów.

Aktualizacja dostała obsługę nowych gestów umożliwiających przeskakiwanie pomiędzy różnymi filmami. Wystarczy tylko przesunąć palcem po ekranie, by przejść do kolejnego rekomendowanego materiału lub powrócić do poprzednio oglądanego filmu.

Nie jest to pierwsza obsługa gestów tej aplikacji. Jakiś czas temu portal wprowadził funkcję przewijania w przód lub w tył niewielkiej części materiału, poprzez dwukrotne puknięcie w ekran. Na razie jednak funkcję udostępniono dla urządzeń na platformie iOS. Posiadacze sprzętu z Androidem muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż otrzymają ją w późniejszym terminie.

YouTube

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...