YouTube nie skasuje kanału jeśli będzie mało zarabiał

Informacje sugerujące, że YouTube może skasować nasz kanał jeśli nie będzie portalowi przynosił zysków, okazały się nieprawdziwe. Firma dementuje doniesienia i zapewnia, że niczego takiego nie ma w planach.

Kilka godzin temu pojawiła się dość niepokojąca informacja dotycząca zmian w regulaminie portalu YouTube. Media donosiły o pojawieniu się tam wpisu sugerującego dość drastyczne kroki wobec właścicieli kanałów. Według regulaminu, portal mógłby skasować kanał, który nie przynosi mu odpowiednio wysokich zysków.

Sprawa szybko nabrała rozgłosu niepokojąc przede wszystkim osoby, które zarabiają na produkcji treści. Nawet jeśli nie są to duże kwoty. Na szczęście przedstawiciel portalu postanowił wyjaśnić całą kwestię na Twitterze, zapewniając iż nie ma powodów do niepokoju. Na oficjalnym koncie pojawiła się informacja, że YouTube nie zamierza nikomu kasować jego kanału, nawet jeśli ten nie przynosi dużych pieniędzy. Przedstawiciel potwierdził jednak, że wkrótce zniknąć może część funkcji portalu, które są już przestarzałe lub od dawna nie używane. Zmiany te w żaden sposób nie wpłyną jednak ani na samych widzów, ani też na twórców treści.

Szkoda tylko, że na samym początku portal nie wyjaśnił wszystkiego dokładnie i wprowadził swym komunikatem sporo zamieszania. Wiele osób z pewnością poważnie się wystraszyło, że może stracić swe pieniądze. Przez parę godzin trwało więc w niepewności, nie wiedząc jak mają na to zareagować.

YouTube

Źródło

You may also like...