Netflix wprowadza regulację prędkości odtwarzania

Użytkownicy platformy Androida korzystający z serwisu Netflix, mogą już wypróbować od dawna oczekiwaną funkcję. Jest nią regulacja prędkości odtwarzania filmów i seriali.

Praktycznie każdy odtwarzacz wideo posiada funkcję umożliwiającą regulacje prędkości odtwarzanego materiału. Wbrew pozorom jest to bardzo przydatna opcja, umożliwiająca m.in., spowolnienie odtwarzania w celu lepszego przyjrzenia się szczególnie ciekawym scenom. Jeśli natomiast mamy mniej czasu, możemy nieznacznie przyspieszyć odtwarzanie odcinka ulubionego serialu.

Można by sądzić, że tak powszechną funkcję oferuje swym użytkownikom również Netflix, ale byłoby to mylnym założeniem. Wprawdzie już w zeszłym roku pojawiły się pierwsze przecieki sugerujące jej wprowadzenie, lecz na przeszkodzie stanęło wówczas Hollywood. Twórcy uważają bowiem, że odtwarzanie filmów z prędkością 1,25x spowoduje pewne zmiany tempa i dźwięku, które odbiegają od oryginału.

Mimo tych obiekcji, Netflix zdecydował jednak, że wprowadzi opcję regulacji prędkości odtwarzania na platformie Android. Użytkownicy smartfonów i tabletów, mają do wyboru cztery opcje regulacji prędkości odtwarzania. Mogą ją bowiem zmniejszyć do 0,5x lub 0,75x lub przyspieszyć do 1,25x oraz 1,5x.

Serwis zadbał też o to, by dźwięk automatycznie dostosował się do wybranej prędkości odtwarzania, więc nie ma obaw, że będzie się rozjeżdżał z obrazem. Należy jednak dodać, że ustawienia tej funkcji nie są zapamiętywane. Użytkownik musi więc za każdym razem ręcznie je zmieniać.

Platforma od dziś rozpoczęła dostarczanie nowej funkcji swym użytkownikom, więc jeszcze nie do wszystkich mogła dotrzeć. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka dni.

Netflix

Źródło

You may also like...