Microsoft zamierza kupić aplikację TikTok

Bloomberg potwierdza, że Microsoft może stać się nowym właścicielem aplikacji TikTok. Amerykański gigant prowadzi już rozmowy w sprawie jej zakupu.

Nie da się ukryć, że TikTok to aktualnie jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych. Narzędzie pozwalające nagrywać krótkie filmiki i wrzucać je do internetu, ma już 1,5 mld użytkowników na całym świecie. I nie zanosi się na to, by zainteresowanie nim miało się w najbliższym czasie zmniejszyć.

Tak duża liczba użytkowników sprawia, że aplikacja jest dla dużych koncernów szczególnie łakomym kąskiem. Niewykluczone więc, że już niebawem zmieni właściciela. Według Bloomberga jej zakup rozważa koncern Microsoft, który prowadzi już w tej sprawie rozmowy.

Aplikacja TikTok już od dawna jest solą w oku amerykańskiego rządu, ze względu na fakt, iż należy do chińskiej firmy Byte Dance. Tymczasem stosunki pomiędzy oboma mocarstwami są w ostatnim czasie bardzo napięte. Według administracji Trumpa aplikacja może służyć do szpiegowania amerykańskich obywateli, poprzez dane gromadzone od jej użytkowników. Prezydent rozważa więc zablokowanie jej w Stanach Zjednoczonych, co z pewnością negatywnie wpłynęłoby na popularność produktu.

Oczywiście nie ma pewności, że Microsoft faktycznie przejmie tę aplikację. Na razie wiemy jedynie że koncern wyraża zainteresowanie jej zakupem. To czy transakcja dojdzie do skutku jest jednak zupełnie inną kwestią i miejmy nadzieję, że wkrótce dowiemy się czegoś więcej.

TikTok

Źródło

You may also like...