Z Cortaną oszczędzimy podczas robienia zakupów

Wielu z nas robiąc zakupy, skupia się na tym, by oszczędzić jak najwięcej pieniędzy, dlatego wyszukujemy różne promocje oraz zniżki. Już wkrótce stanie się to łatwiejsze, przynajmniej w odniesieniu do zakupów robionych w sieci. Pomoże w tym Cortana, najnowszy asystent będący częścią systemu Windows 10.

Jak wiemy, Microsoft pracuje nad nową przeglądarką dla Windows 10 o nazwie Edge, która ma zastąpić wysłużonego już Internet Explorera. Narzędzie powstaje całkowicie od podstaw, więc firma zamierza wyposażyć je w funkcjonalność, z której użytkownicy będą najbardziej zadowoleni. Jedna z nich dotyczy zakupów dokonywanych w sieci i pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Nowa funkcja ma na celu wykorzystanie Cortany do wyszukiwania kuponów zniżkowych dla danego sklepu, bez opuszczania jego witryny. Mówiąc bardziej obrazowo, jeśli wejdziemy na stronę sklepu i spodobają się nam np. oferowane tam buty, wówczas Cortana natychmiast poinformuje o dostępnych kuponach zniżkowych, które pozwolą zakupić je znacznie taniej. Po kliknięciu na ikonę Cortany, będziemy mogli przyjrzeć się bliżej proponowanym kuponom oraz zniżkom, które zostaną wyświetlone na tym samym ekranie. Nie trzeba więc będzie opuszczać strony sklepu, by z nich skorzystać.

Microsoft właśnie rozpoczął wstępne testy nowej opcji i zaprosił do współpracy największe amerykańskie sieci handlowe, takie jak Best Buy, Macy, Staples oraz kilka innych. Trzeba przyznać, że funkcja zapowiada się interesująco i z otwartymi ramionami przyjmiemy każde nowe rozwiązanie, dzięki któremu w naszej kieszeni zostanie więcej pieniędzy.

Źródło: Blogs.windows.com

You may also like...