FAA rozważa zakaz wnosznia Galaxy Note 7 na pokład samolotu

Ze względu na duże ryzyko eksplozji Samsunga Galaxy Note 7, amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa rozważa wprowadzenie zakazu wchodzenia na pokład samolotów z tym urządzeniem w kieszeni.

Samsungi dotychczas rzadko wybuchały, jednakże Galaxy Note 7 sprawił, że urządzenia tego producenta zaczęły stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla użytkowników, lecz także ich otoczenia.Wybuchający smartfon jest już wystarczająco niebezpieczny na ziemi, a strach pomyśleć co stałoby się, gdyby takie zdarzenie nastąpiło w powietrzu. Dlatego, amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu wnoszenia na pokład Galaxy Note 7.

FAA na razie nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji, gdyż bada całą sprawę. Można jednak założyć, że zdecyduje się na taki krok w trosce o bezpieczeństwo pasażerów. Same linie lotnicze nie chcą na razie udzielać w tej sprawie komentarzy, gdyż nie byłoby to zadanie łatwe. Należałoby najpierw opracować nowe procedury sprawdzania smartfonów pasażerów w trakcie odprawy i przeszkolenia pracowników w rozpoznawaniu modeli.

Źródło: Gizmodo.comYou may also like...