Za nowego iPada zapłacimy znacznie mniej

Apple planuje nowy, budżetowy iPad. Urządzenie wyposażone w 10,2″ wyświetlacz zastąpi obecny model z 9,7″ ekranem i pojawi się jeszcze w tym roku.

Sprzęt Apple nigdy nie należał do tanich i chyba wreszcie firma zaczyna dostrzegać, że cena jest czynnikiem, który ma istotny wpływ na sprzedaż sprzętu. Klienci amerykańskiej marki coraz częściej wybierają bowiem produkty rywali, które oferują podobne same możliwości, ale za mniejsze pieniądze.

Koncern z Cupertino próbuje więc zmieniać swą marketingową strategię wprowadzając do sprzedaży budżetowe wersje urządzeń. Tak zrobiono ze smartfonami, a teraz podobnego kroku możemy oczekiwać również w przypadku tabletów. Chodzą bowiem słuchy, że firma przygotowuje zupełnie nowy, budżetowy tablet, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Nowy iPad będzie miał 10,2″ wyświetlacz i zastąpi dotychczasowy model z 9,7″ ekranem. Nie wiemy czy zmienią się wymiary sprzętu. Ale możliwe jest, że producent po prostu odchodzi ramki, by umieścić w obudowie większy ekran.

O specyfikacji nowego sprzętu póki co nie wiemy zupełnie nic. Mówi się jedynie, że do sklepów trafi w trzecim kwartale tego roku, czyli być może tuż po wakacjach. Bardzo ciekawi nas jednak jakie cięcia będzie musiał poczynić producent, by uzyskać niższą cenę oraz jak bardzo będzie się różniła od pozostałych modeli. Będziemy więc musieli poczekać kilka tygodni zanim otrzymamy odpowiedzi na wszystkie pytania.

iPad

Źródło: Digitimes.com

You may also like...