Zaglądamy do wnętrza Nokia 9 PureView

Właściciel kanału JerryRigEverything zajrzał do wnętrza nowego smartfona HMD Global jakim jest Nokia 9 PureView. Sprawdził jak urządzenie wygląda od środka.

Fińska firma HMD Global, która przejęła markę Nokia i produkuje smartfony pod jej szyldem, świetnie radzi sobie na tym rynku. Jej urządzenia charakteryzują się znakomitym stosunkiem jakości do ceny oraz posiadają dopracowane oprogramowanie, więc świetnie się sprzedają.

Producent nie stroni też od śmiałych rozwiązań technologicznych i takowe znajdziemy w modelu Nokia 9 PureView. Smartfon jest bardzo charakterystyczny, gdyż to jedne z pierwszych urządzeń mobilnych posiadające pięć tylnych aparatów. Nowa Nokia ma na wyposażeniu dwa sensory RGB oraz trzy monochromtyczne. Rejestrowanymi przez nie danymi zajmuje się następne oprogramowanie, które scala je w jedno zdjęcie o wysokiej jakości.

Jest to sprzęt bardzo interesujący pod względem konstrukcyjnym, gdyż wielu na pewno ciekawi jak producentowi udało się je wszystkie upchnąć. Na to pytanie odpowiedzi postanowił udzielić Zack Nelson właściciel kanału JerryRigEverything. Zwykle Zack poddaje telefony wymyślnym torturom oceniając ich wytrzymałość. Ostatnio zajął się również prezentacją ich od środka.

Otwarcie obudowy smartfona nie wymagało sporo zachodu, gdyż producent zastosował sporą ilość kleju do jej uszczelnienia. Ten sam klej trzyma też na miejscu baterię, co może być problemem gdy zajdzie konieczność jej wymiany. Rozmieszczenie kamer oraz delikatność ich konstrukcji także nie jest dobrą wiadomością dla osób, które chciałyby w przyszłości samodzielnie naprawić telefon. Złożoność sprzętu sprawia bowiem, że nie będzie to zadanie łatwe.

Z materiałem z testu nowego sprzętu możecie zapoznać się poniżej.

Nokia 9 PureView

Źródło: YouTube.com

You may also like...