Google Assistant obsługuje coraz więcej komunikatorów

Google Assistant otrzymał nową aktualizację zapewniającą lepszą współpracę z zewnętrznymi komunikatorami. Może czytać wiadomości oraz odpowiadać na nie.

Producenci cyfrowych asystentów dbają o to, by ich narzędzia były jak najbardziej funkcjonalne. Stale wzbogacają je więc o nowe opcje rozszerzające ich możliwości. Koncern Google również podnosi użyteczność własnego pomocnika i właśnie udostępnił najnowszą aktualizację przynoszącą kilka zmian.

Aktualizacja zapewnia lepszą współpracę Google Assistant z zewnętrznymi aplikacjami służącymi do prowadzenia rozmów. Asystent może teraz odczytywać na głos otrzymane wiadomości, a także odpowiadać na nie. Sterowanie tym wszystkim odbywa się natomiast za pomocą komend głosowych. Użytkownicy takich aplikacji jak WhatsApp, Telegram oraz Facebook Messenger, nie muszą już sięgać po telefon by odczytać otrzymaną wiadomość. Wystarczy odpowiednia komenda i asystent im ją przeczyta.

Asystent dodatkowo prezentuje także kartę wiadomości z jej podglądem zawierającym nazwisko kontaktu oraz fragment treści. Użytkownik może wówczas wybrać czy chce na nią sam odpowiedzieć.

Musimy jednak pamiętać, że pomocnik działa tylko z wiadomościami tekstowymi. Jeśli więc ktoś podeśle wiadomość zawierającą zdjęcie, film lub notatkę audio, to asystent tego nie odtworzy. Poinformuje jedynie o obecności załącznika i to wszystko.

Google Assistant

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...