Realme zaprezentuje wkrótce pierwszy smartfon z 64 MP aparatem

Realme potwierdza, że już 8 sierpnia pokaże pierwszy smartfon z 64 MP aparatem. Urządzenie będzie wyposażone w poczwórną kamerę, a jego oficjalna prezentacja odbędzie się w New Delhi.

Producenci smartfonów już jakiś czas temu rozpoczęli kolejny wyścig na megapiksele, instalując w swych urządzeniach coraz lepsze aparaty. Jeszcze do niedawna największym typem matrycy było 48 MP, ale już wkrótce możemy spodziewać się pierwszych modeli, które zaoferują aż 64 MP matryce.

W czerwcu chińska firma Realme zapowiedziała stworzenie takiego właśnie sprzętu, który będzie wyposażony w poczwórną kamerę z 64 MP matrycą. Producent właśnie potwierdził, że jego oficjalna prezentacja odbędzie się już 8 sierpnia. Smartfon ujrzymy podczas imprezy Camera Innovation Event, która będzie miała miejsce w indyjskiej stolicy New Delhi.

Plany chińskiej marki mogą być dla jej klientów sporym zaskoczeniem. Realme dotychczas oferowała bowiem smartfony posiadające maksymalnie podwójne aparaty. Miały je m.in., urządzenia z serii 3 oraz X. W ofercie nie było więc sprzętu posiadającego kamery potrójne, a tymczasem przedsiębiorstwo chce od razu zaoferować sprzęt z czterema aparatami. Będzie to więc spory krok naprzód.

Szczegóły techniczne kamer pozostają na razie wyłącznie w sferze domysłów. Możemy jednak założyć, że 64 MP matrycę będzie posiadał główny aparat. Do niego dołączą jeszcze soczewki z teleobiektywem oraz szerokokątna. Czwarty aparat może natomiast oferować sensor głębi. Wszystkie szczegóły poznamy więc dopiero w przyszłym tygodniu.

Realme

Źródło: Twitter.com

You may also like...