Zamawiający Xbox Series X omyłkowo kupują obecną konsolę

Rozpoczęcie przedsprzedaży konsoli Xbox Series X nie dla wszystkich kończy się szczęśliwie. Wiele osób omyłkowo zamawia obecną generację konsoli.

Microsoft wreszcie rozpoczął przedsprzedaż najnowszej konsoli Xbox Series X. Każdy gracz może więc zamówić sprzęt, na który oczekiwał od kilku lat i wkrótce rozpocząć zabawę najnowszymi tytułami.

Niestety nie dla każdego będzie to dane. Wiele osób nie do końca bowiem wie jak nowa konsola się dokładnie nazywa. Brak znajomości oficjalnej nazwy sprzętu prowadzi więc do zabawnych pomyłek, które kończą się zamówieniem obecnej konsoli. Innymi słowy klienci pragnący kupić najnowszy sprzęt, omyłkowo zamawiają Xbox One S lub Xbox One X.

Historie takich konsumentów można znaleźć m.in., na Twitterze i co ciekawe wcale nie są to pojedyncze przypadki. Okazuje się bowiem, że na Amazonie sprzedaż konsoli Xbox One X wzrosła w tym tygodniu aż o 747 procent. Nie wiąże się to z żadną rewelacyjną promocją na ten sprzęt i trudno też uwierzyć w to, że kilkuletnia konsola nagle stała się tak pożądana. Ludzie po prostu nie wiedzą co zamawiają.

Wygląda więc na to, że winę za zaistniałą sytuację ponosi Microsoft. Koncern nie do końca przemyślał nazwę nowej konsoli, bo wprowadza ona sporo zamieszania. Co zabawne, nawet sam producent nie jest jej do końca pewny, gdyż na jednej ze swych stron nazwał ją Xbox One Series X.

Xbox Series X

Źródło

You may also like...