Huawei opatentował smartfon z dodatkowym wyświetlaczem

Koncern Huawei opatentował smartfon wyposażony w dwa wyświetlacze. Drugi umieszczony na pleckach, rozszerzy funkcjonalność telefonu.

Koncepcja smartfona z wyświetlaczami nie jest żadną nowością. Takim wyposażeniem może pochwalić się nie tylko Meizu PRO 7 z 2017 roku. Znajdziemy je również w nowszych produktach jak ZTE nubia X oraz Vivo NEX Dual Display Edition, które stosunkowo niedawno pojawiły się w sprzedaży. Nie jest to wprawdzie powszechnie stosowane rozwiązanie, ale wydaje się zdobywać popularność. Świadczy o tym najnowszy patent Huawei, prezentujący smartfona wyposażonego w dwa wyświetlacze.

Patent zaprezentowany przez witrynę LetsGoDigital pokazuje nam urządzenie, posiadające dwa ekrany umieszczone po obu stronach obudowy. Główny wyświetlacz praktycznie pozbawiony ramek, zajmuje niemal całą powierzchnię przedniego panelu. Natomiast kamera do selfie znajduje się w mikroskopijnym notchu.

Huawei

Tylny panel znacznie jednak różni się od innych urządzeń mobilnych. W jego górnej połowie znajduje się bowiem dodatkowy wyświetlacz o kształcie kwadratu. Ekran jest na tyle duży, że będzie mógł służyć do wykonywania selfie przy pomocy głównego aparatu. Zapewne będzie także prezentował najważniejsze informacje, takie jak godzina, powiadomienia itp.

Nad nim producent umieścił natomiast moduł tylnego aparatu składającego się z trzech matryc, obok których umieszczono sensory oraz lampę LED. Co ciekawe jedna z soczewek ma kwadratowy kształt, co może sugerować że będzie to peryskopowa soczewka z zoomem. Taką technologię znajdziemy w modelu Huawei P30 Pro, który pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Rzecz jasna jest to tylko patent, więc nie wiemy czy producent zechce zrealizować tę koncepcje. Nie można jednak tego wykluczyć i być może wkrótce będziemy mogli kupić pierwszy smartfon Huawei z dwoma ekranami.

Huawei

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...